Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jak oni mogli to pominąć? Czyli sceny z książek, których zabrakło w ekranizacjach filmowych

72 449  
246   106  
Dzieło literackie przełożone na język filmu bardzo często po drodze traci wiele swojego pierwotnego wdzięku. Czasem ingerencja reżyserów jest tak duża, że wycinane są całe fragmenty lub nawet bohaterowie. Internauci zostali poproszeni o wymienienie kilku znanych sobie przykładów ekranizacji danego dzieła, w których pozbyto się wyjątkowo istotnych dla nich części.

#1. Harry Potter

Byłem naprawdę zły, że w 6. części przygód Harry'ego Pottera nie pokazali więcej wspomnień Voldemorta/Toma Riddle'a. Oglądając poprzednie części, nie mogłem się doczekać, aby zobaczyć, jak przedstawią jego rodzinę i rzeczy, które robił jako młody człowiek. Zamiast tego poświęcili tyle czasu ekranowego na pokazanie irytującego związku Rona i Lavender.

- Leohond15

#2. Park Jurajski

John Hammond w filmie "Jurassic Park" był sympatycznym staruszkiem, który zbyt mocno starał się, żeby zrobić coś wyjątkowego. John Hammond w książce był bękartem szczurów, złym do szpiku kości sukinsynem, który dostał to, na co zasłużył, a ja cieszyłem się, czytając, jak dinozaury powoli pożerały go żywcem.

- the-magnificunt

#3. Kto pod kim dołki kopie

"Kto pod kim dołki kopie". Stanley w książce jest gruby. Dlaczego w filmie też nie mógł być spasiony?

- IsntMeLol

#4. Władca Pierścieni

Byłem naprawdę wkurzony, że w filmie pominięto cały wątek, kiedy Saruman podbijał Shire. Ten fragment pokazywał, że wydarzenia, które odbywały się w Śródziemiu, były tak doniosłe, że dotknęły nawet spokojnej i sennej krainy hobbitów. Ale nie w filmach. Tam te małe ludzki wróciły sobie do swojej wioski i zastały ją dokładnie taką samą, jaka była, kiedy ją opuszczali.

- Mercurial_Rhombus

#5. Inferno

Byłem tak wściekły, że w "Inferno" zmieniono całe zakończenie. W filmie Tom Hanks ratuje wszystkich i powstrzymuje straszliwego wirusa przed przedostaniem się do wody. W książce nie udaje mu się zdążyć i powstrzymać wirusa, przez co przedostaje się on do wodociągów. Później odkrywają, że 1/3 populacji nie będzie już mogła mieć dzieci, co zasadniczo rozwiązuje problem przeludnienia na świecie. Następnie czytelnik zostaje pozostawiony z myślą, czy w takim wypadku jest w ogóle sens szukać lekarstwa, czy powinno się pozostawić rzeczy same sobie.

- LizLemonnn568

#6. Trainspotting

"Trainspotting". Rozumiem, dlaczego wycięli brata Rentona, ale jego wątek pełen był soczystych kawałków. A pogrzeb jego brata sprawił, że prawie dosłownie zachorowałem.

- grainia99

#7. Władca Pierścieni

Scena "Władcy Pierścieni", w której Aragorn odcina głowę Rzecznika Saurona*.

- Bob
*Ta scena obecna jest jedynie w wersji rozszerzonej filmu. W oryginalnej wersji kinowej jej nie było.

#8. Igrzyska śmierci

W pierwszej części "Igrzysk śmierci" znajduje się duży fragment o trudnościach głównej bohaterki ze znalezieniem wody i ukazane jest to, jak wielkie zagrożenie stanowi brak jedzenia. W książce poświęcono nawet fragment na super szczegółowy opis oddawania moczu przez Katniss i zaznaczono, jakiego był koloru. Był to bardzo ciekawy rozdział, który pozwalał lepiej wczuć się w sytuację głównej bohaterki i pokazać, przez co musiała przejść.

- Captain_Price_the2nd

#9. Harry Potter

Co oni zrobili z Peevesem w serii o Harrym Potterze? Ta postać występowała niemal w każdej części, a mimo to wycięto go z filmów.

- DiamondHorns

#10. Forrest Gump

W książce "Forrest Gump" dołącza do programu NASA, wyrusza w kosmos z orangutanem, rozbija się w Nowej Gwinei, jest przetrzymywany w niewoli przez kanibali i spędza tam cztery lata! Przeżywa tylko dlatego, że codziennie pokonuje przywódcę plemienia w szachach. Orangutan zostaje jego przyjacielem i partnerem w biznesie krewetkowym. Niestety w filmie to wycięto, ponieważ trzeba było pokazać, jak główny bohater biegnie przez cały kraj.

- YoHOllyDay

#11. Lśnienie

Ożywające zwierzęta wycięte z żywopłotu w "Lśnieniu". To był jeden z najlepszych momentów w książce. Rozumiem, że w filmie byłoby to cholernie trudne do zrealizowania w tamtych czasach i rozumiem, dlaczego zastąpiono całą scenę labiryntem z żywopłotu, jednak wciąż brakowało mi tych leśnych sukinsynów.

- Darnitol1

#12. Marsjanin

"Marsjanin". Byłem zafascynowany burzą piaskową, której Mark musiał stawić czoła w połowie swojej podróży do MAV. Był zmuszony znacznie zmienić swój kurs. Całość przedstawiono w książce w naprawdę dramatyczny sposób. W filmie niestety zrobiono z niego pieprzonego Iron Mana.

- vamccnu

#13. Harry Potter

Pogrzeb Dumbledore'a był wielką częścią szóstej książki o Harrym Potterze. Był epicki, wspaniały i tak wzruszający, że pokochaliśmy tę postać w trakcie serii. Obraz i wszystko to było fantastyczne.

W filmie po prostu pokazali, że mu się zmarło.

- thispersononhere

#14. Pamiętnik księżniczki

W "Pamiętniku księżniczki" babcia głównej bohaterki jest okropną i wredną s*ką, która w znaczący sposób wpływa na rozwój Mii. W filmie niestety obsadzili w jej roli Julie Andrews, która najwyraźniej po prostu nie potrafiła być wredna.

- cuurlyn

#15. Autostopem przez Galaktykę

Kiedy obejrzałem "Autostopem przez Galaktykę", byłem rozczarowany, że niemal całkowicie pominęli drugą część. "Restauracja na końcu wszechświata" to moja ulubiona książka z tej serii, a fakt, że adaptacja, którą widziałem, nie zawierała jej, ogromnie mnie rozczarował.

- gaydes69

#16. Igrzyska śmierci

W "Igrzyskach śmierci" niemal całkowicie zlekceważono fakt, że psie bestie to tak naprawdę martwi trybuci. Ten fakt mógłby zmienić sposób, w jaki stolica była postrzegana przez inne dzielnice.

- Gingersnap5322

#17. Władca Pierścieni

We "Władcy Pierścieni" wycięto fragment, kiedy Gandalf walczył z Nazgulem.

- Bob

#18. Nostalgia anioła

W książce "Nostalgia anioła" jest scena, kiedy Susie, w trakcie wykonywania swoich normalnych obowiązków w niebie, zauważa, że trafia tam również pies jej rodziców. Kiedy zwierzę ją zauważa, rzuca się na nią uradowane. To taka mała rzecz, jednak zawsze sprawia, że płaczę, kiedy o tym czytam. Zawiodłam się, że zabrakło jej w filmie.

- AussieDog87

#19. Harry Potter

W ostatniej części "Harry'ego Pottera" wkurzyło mnie to, że na samym końcu Voldemort zmienił się w jakiś pył. Chodzi mi o to, że był przecież tylko człowiekiem, więc powinien zginąć jak człowiek, a nie jak jakiś mityczny stwór.

- Lethal_bizzle94

#20. Jestem legendą

"Jestem legendą". W książce jest napisane: "gdybyś był jedyną normalną osobą w świecie pełnym potworów, czy naprawdę wszyscy inni uznaliby cię za normalnego człowieka?". Bohater zabija te stworzenia, bo one są dla niego bezlitosnymi morderczymi potworami. One chcą zabić jego, bo on jest dla nich bezlitosnym, morderczym potworem.

W filmie przedstawili to po prostu jako kolejny, leniwy postapokaliptyczny film akcji, który kończy się wielkim wybuchem.

- Batsuchi
9

Oglądany: 72449x | Komentarzy: 106 | Okejek: 246 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.05

26.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało